Nowa kawalerka w Lublinie – jak wybrać najlepszą?

Lublin to miasto odznaczające się licznymi zaletami i ogromnym potencjałem – nic więc dziwnego, że sporo osób decyduje się na zakup tu mieszkania. Sporym zainteresowaniem cieszą się w szczególności nowe kawalerki.

Kawalerka w Lublinie – na użytek prywatny czy na wynajem?

Planując zakup nowej kawalerki w Lublinie, trzeba podjąć decyzje w paru ważnych sprawach. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad przeznaczeniem mieszkania. Nie zawsze służy ono zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych – wielu klientów deweloperskiej firmy Orion szuka w Lublinie mieszkania na sprzedaż, które będzie przeznaczone na wynajem. Może to przynieść spore zyski, ponieważ stolica województwa lubelskiego to ważny ośrodek biznesowy, akademicki oraz turystyczny.

Kawalerka w Lublinie – budżet na zakup

Przymierzając się do nabycia nowej kawalerki w Lublinie, należy określić budżet przeznaczony na ten cel. Pomimo że mieszkania z rynku pierwotnego w Lublinie są znacznie tańsze niż w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, wciąż jest to bardzo poważna inwestycja wymagająca niemałych nakładów finansowych. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na zakup takiej nieruchomości za gotówkę, w związku z czym nie ma innego wyjścia, jak posiłkowanie się kredytem hipotecznym. Warto więc zadbać o swoją zdolność kredytową, pamiętając o tym, że rozpatrzenie wniosku i wypłata środków zajmują bankom trochę czasu.

Kawalerka w Lublinie – kluczowe kryteria wyboru

Mając zdefiniowane oczekiwania względem kawalerki i określony budżet, łatwiej jest dokonać selekcji ofert. Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru mieszkania jest jego lokalizacja. Im bliżej centrum, tym lepiej, ale wtedy trzeba brać poprawkę na wyższe ceny za metr kwadratowy. Istotny jest łatwy dostęp do środków transportu publicznego i infrastruktury handlowo-usługowej. Do tego nie wolno zapomnieć o kwestiach związanych z bezpieczeństwem – okolica ma więc w tym kontekście duże znaczenie. Metraż kawalerki musi być dopasowany do konkretnych potrzeb i możliwości finansowych.