Zalety świetlików dachowych

Domy zaprojektowane z małą ilością okien i słabym doświetleniem naturalnym mogą wykorzystywać różne rodzaje świetlików, w zależności od potrzeb. Jedne zapewniają większą wentylację, a inne stawiają na design czy oświetlenie.

Co wnoszą świetliki?

Świetliki, to okna zainstalowane w dachu, które wprowadzają do domu światło i powietrze. Są one bardzo korzystne w miejscach, w których jest mało naturalnego światła, czy to z powodu braku okien, czy też niewystarczającej wielkości okna.

W zależności od domu, można skorzystać z montażu świetlików na różne sposoby. Na przykład, jeśli mieszkasz na ostatnim piętrze budynku lub w domu z poddaszem.

W takich przypadkach wskazane jest wykorzystanie świetlika. Pierwsze typy świetlików miały stałe systemy otwierania. To znaczy, że były one montowane z szybami lub innymi przezroczystymi szybami, które przepuszczały światło i nie dawały możliwości wentylacji.

Jednak postęp technologiczny i materiałowy umożliwił produkcję świetlików o różnych sposobach otwierania. Obecnie dostępne są modele, które pozwalają na całkowite podniesienie osłony i umożliwiają wlot powietrza równy lub większy niż w oknie ściennym.

Zalety świetlików

Świetliki oferują szereg korzyści związanych z naturalną wentylacją, światłem słonecznym i estetyką. Aby cieszyć się wszystkimi tymi cechami, ważne jest, aby wybrać materiały wysokiej jakości, takie jak poliwęglan lub metakrylan.

  • Obniżają koszty energii. Większy udział światła naturalnego w pomieszczeniu oznacza zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Zajrzyj na https://www.przegladfinansowy.pl,jeśli chcesz poznać więcej sposobów na oszczędzanie energii elektrycznej i oszczędzanie pieniędzy w ogóle.
  • Oświetlenie. Promienie słoneczne oświetlają w inny sposób niż światło elektryczne. Dzięki świetlikom można cieszyć się naturalną jasnością słońca
  • Lepsze widoki. Umieszczone na dachu, umożliwiają oglądanie nieba z wnętrza.
  • Naturalne powietrze. Oprócz tego, że wprowadzają naturalne światło, wentylują pomieszczenia powietrzem z zewnątrz.
    Estetyka. Istnieją różne rodzaje świetlików, o klasycznych i nowoczesnych wzorach. Często stanowią one dodatkowy element estetyczny.