Najbardziej opłacalne pokrycia dachowe

Jeśli zastanawiasz się, który rodzaj pokrycia dachowego jest najtańszy, a który może być dla Ciebie odpowiedni, to jesteś we właściwym miejscu. Wymiana lub renowacja dachu może być jednym z najdroższych ulepszeń w domu, jakie kiedykolwiek wykonano, więc ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał pokrycia dachowego.

Nie wszystkie dachy muszą być takie same. Rynek ma tak wiele wspaniałych opcji, że warto przemyśleć to, co się proponuje i rozważyć alternatywny materiał dachowy. Wiele mniej znanych opcji może przewyższać gonty bitumiczne i inne konwencjonalne materiały, a niektóre mogą nawet obniżyć rachunki za energię elektryczną!

Metalowe pokrycie dachowe z powłoką kamienną lub stalowe pokrycie dachowe z powłoką kamienną ma głęboki, architektoniczny profil i może naśladować wygląd gontów asfaltowych lub dachówek ceramicznych. Ten wysokiej jakości materiał dachowy posiada gwarancję do 50 lat i jest wysoko oceniany pod względem odporności na wiatr, gradobicie i ogień.

Pokrycie dachowe wielowarstwowe jest najpopularniejszym materiałem dekarskim stosowanym na dachach o małym nachyleniu. Wykonane z kilku warstw powierzchni bitumicznych  kończy się nałożeniem warstwy kruszywa lub powłoki jako warstwy wierzchniej. Tą górną warstwą jest zazwyczaj smoła, na której układany jest żwir.

Większość obecnie montowanych dachów wielowarstwowych zawiera warstwę sztywnej izolacji w celu zwiększenia wydajności energetycznej. Arkusze warstwowe są zwykle wzmacniane matami z włókna szklanego lub matami organicznymi, w zależności od ich zastosowania.