Pokrycie Dachowe z Blachy Falistej

Dzisiejsze dachy z blachy falistej nie są tymi samymi dachami, które są powszechnie spotykane w szopach i stodołach. Większość nowoczesnych metalowych pokryć dachowych dla domów jest godna uwagi ze względu na swoją trwałość i odporność ogniową. Metalowe pokrycia dachowe na są dostarczane w postaci wstępnie uformowanych długich pasów lub listew, które są tworzone na miejscu za pomocą specjalnych maszyn formujących. Termin „rąbek stojący” odnosi się do sposobu łączenia pasów. Nakładające się na siebie uniesione (stojące) rąbki zapobiegają wnikaniu wody. Montaż wymaga pracowników wykwalifikowanych zarówno w zakresie pokryć dachowych, jak i obróbki metalu. Metalowe pokrycia dachowe najlepiej nadają się do prostych linii dachowych bez wielu koszy. Metal może łatwo się wgnieść, ale w gorącym klimacie jest to rozwiązanie lepsze niż inne formy pokryć dachowych.

Miedziane pokrycia dachowe są bardzo drogie, ale dość powszechne w zastosowaniach mieszkaniowych w ograniczonym zakresie, np. nad oknem wykuszowym lub wejściem. Miedziane pokrycia dachowe są zwykle formowane na miejscu, ponieważ większość zastosowań jest jedyna w swoim rodzaju.

Metalowe pokrycia dachowe są zwykle montowane na drewnianych okładzinach i podkładach. Większość przepisów pozwala na montaż metalowych pokryć dachowych na pojedynczej warstwie istniejących gontów. Chociaż tańsze jest zrezygnowanie z całkowitego zerwania starego dachu, oznacza to również, że stan poszycia nie może być zbadany przed montażem nowego dachu.